Jesteś tutaj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- BOREK STARY

20 niedziela zwykła – 17 sierpnia 
 
1. Zachęcamy, aby z wdzięczności za liczne Boże dary włączyć się do parafialnych dożynek, które odbędą się za tydzień 24 sierpnia podczas sumy w Borku Starym. Liczymy na obecność przedstawicieli każdej wioski. (Wianki święcić będziemy także na innych mszach)
 
2. Trwa miesiąc sierpień. Pod sztandarem Maryi z miłości do Ojczyzny modlitwą i przykładem podejmijmy hasło: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.
 
3. Parafia Ujazdy zaprasza na uroczystość MB Królowej Świata w piątek o 10.30, a suma odpustowa świętego Bartłomieja Apostoła w Chmielniku w niedzielę o 11.15.
 
4. Przed uroczystością M.B. Jasnogórskiej już od dzisiaj będziemy polecać wszystkie problemy naszej Ojczyzny w codziennych nabożeństwach: Borek Stary godzina 18, Nowy Borek 18.30.
 
5. Dziękując grupie mieszkańców Brzezówki za sprzątanie kościoła prosimy w tę sobotę: Kawa Maria, Koń Marek, Łosicki Robert, Majchrowska Krystyna, Kawalec Ludmiła. Listę na następne soboty podajemy w internecie.
 
6. W ciągu tygodnia msze święte o godzinie 7 oraz 18. Zapraszamy na środową mszę wieczorną, która będzie połączona z adoracją eucharystyczną i nowenną do Miłosierdzia Bożego.
 
 
19 niedziela zwykła – 10 sierpnia

1. Trwa miesiąc sierpień, czas wielu świąt maryjnych i polskich rocznic historycznych, miesiąc trzeźwości. W intencji Ojczyzny modlitwą i świadectwem chrześcijańskiego życia podejmijmy hasło: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich”.

2. W czwartek wieczorem(14.VIII) i w piątek(15.VIII) przez cały dzień będziemy przeżywać doniosłą uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem odpust Matki Bożej Borkowskiej, na który Ojcowie Dominikanie serdecznie zapraszają. Kazania wygłaszał będzie ojciec prof. Jan Śliwa, dominikanin. Okazja do spowiedzi w klasztorze w czwartek od 14.30 i w piątek podczas mszy świętych. W dni odpustu droga dojazdowa do klasztoru będzie zamknięta dla samochodów osobowych.

Program uroczystości na afiszach i w internecie.
Oto główne msze święte tego odpustu :
- 14.08: czwartek godzina 17 - uroczyste przeniesienie Figury Matki Bożej Zaśniętej i msza święta odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka.
- 15.08: piątek godzina 11- suma odpustowa,

3. Na te święte dni zmienia się porządek nabożeństw w kościele parafialnym i na dojazdach:
- Borek Stary: w czwartek msza święta tylko rano o godzinie 7, a w piątek o 7, 9 i 16, bez sumy.
- Borówki : w piątek tylko jedna msza o 7.30,
- Wola : msza w piątek o 7,
- Nowy Borek: w piątek nie ma mszy.

4. Dziękujemy grupie mieszkańców Brzezówki za sprzątanie kościoła. W tę sobotę prosimy: Rybka Ryszard, Pawluczuk Wiktor, Opioła Domicela, Opioła Bronisław, Opioła Helena. Listę na następne soboty podajemy na stronie: http://www.borekstary.przemyska.pl/node/232
 
 
18 niedziela zwykła – 3 sierpnia (zmiana tajemnic różańcowych)
1. Sierpień – to miesiąc wielu świąt maryjnych i polskich rocznic historycznych. Pod sztandarem Maryi, naszej Królowej, jesteśmy wezwani do trzeźwości i świadectwa chrześcijańskiego życia.

2. W duchu wdzięczności za liczne Boże dary, zachęcamy do włączenia się w przygotowanie parafialnych dożynek na czwartą niedzielę tego miesiąca, czyli 24 sierpnia.

3. We wtorek początek nowenny przed uroczystością M. B. Wniebowziętej. Program odpustu w sanktuarium borkowskim przedstawiony jest w gablotce parafialnej.

4. We środę przypada święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę oddamy cześć świętej Teresie Benedykcie od Krzyża, Patronce Europy.

5. Parafia Błażowa organizuje VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Początek za tydzień na stadionie sportowym o 14.30. Szczegółowe informacje w gablotce parafialnej.

6. Dziękujemy grupie mieszkańców Brzezówki za sprzątanie kościoła. Na 9 sierpnia prosimy: Pluta Stanisława, Żołnierczyk Stanisław, Słupek Edward Janik Lesław. Listę na następne soboty podajemy w internecie.

7. Msze święte w ciągu tygodnia o 7 i 18
 
 
17 niedziela zwykła – 27 lipca

1. Dziś polecamy się świętemu Krzysztofowi, prosząc o błogosławieństwo Boże dla kierowców, a po każdej mszy święcimy pojazdy. Pamiątki rozdawane podczas tego obrzędu niech zachęcą do złożenia ofiary, która będzie pomocą dla polskich misjonarzy w wypełnianiu ich powołania.

2. Składka mszalna z tej ostatniej niedzieli miesiąca przeliczona przez komitet parafialny pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. „Bóg zapłać” za ofiarne serca.

3. Jutro w Miejscu Piastowym, już po raz dziesiąty, zostanie odprawione narodowe nabożeństwo o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Dołączmy się do tej wielkiej modlitwy przez udział we mszy wieczornej lub przez transmisję w Telewizji Trwam od godziny 18. Prosimy, aby przez cały sierpień z miłości do Boga i Ojczyzny zrezygnować z używania alkoholu.

4. W środę po mszy i nabożeństwie spotkanie Rodziny Radia Maryja.

5. W pierwszy piątek miesiąca porządek nabożeństw będzie następujący:
- Borek Stary: spowiedź od 17.
- Borówki: spowiedź od godziny 16 i msza święta,
- Wola: spowiedź od 9 i msza święta.

6. W sobotę, w dniu Matki Bożej Anielskiej, można uzyskać odpust zupełny, zwany Porcjunkulą, po mszy nabożeństwo fatimskie oraz okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego porządku.

8. Dziękujemy grupie mieszkańców Brzezówki za sprzątanie kościoła. O taką pomoc w tę sobotę prosimy: Kisała Marian, Mijalny Sebastian, Kisała Wiktor, Borowiec Krzysztof, Borowiec Marek
Ponieważ zdarzają się różne sytuacje rodzinne, dlatego listę sprzątających podajemy z góry na cały miesiąc sierpień: http://borekstary.przemyska.pl/node/232
9. Dziś w Brzezówce organizowana jest akcja krwiodawstwa od godziny 10 do 14, a później występy artystyczne i piknik rodzinny.

10. Msze święte w ciągu tygodnia o 7 i 18 według następujących intencji:  http://borekstary.przemyska.pl/Borek%20Stary%20Intencje
 
 
16 niedziela zwykła – 20 lipca

1. Zapraszamy na środową mszę wieczorną, która będzie połączona z adoracją eucharystyczną oraz nowenną do Miłosierdzia Bożego.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła czcić będziemy następujących świętych:
- w środę świętą Brygidę Szwedzką, Patronkę Europy,
- w piątek Apostoła Jakuba i świętego Krzysztofa,
- w sobotę świętych Joachima i Annę, rodziców NMP.

3. Zbliża się dzień świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Najbliższa niedziela 27 lipca będzie ubogacona modlitwami w intencji użytkowników dróg. Podczas każdej mszy świętej będziemy święcić uroczyście wszelkie pojazdy. Pamiątki rozdawane podczas tego obrzędu, niech będą zachętą do złożenia ofiary jako pomoc dla polskich misjonarzy.

4. Kolejnej grupie mieszkańców Brzezówki dziękujemy za sprzątanie kościoła. O taką pomoc w tę sobotę prosimy: Chruszcz Jan, Śliwiak Janusz, Cwynar Marian i Łopuch Lucyna.

5. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, dlatego prosimy o szczególnie hojną ofiarę, która pomoże zrealizować parafialne plany gospodarcze. Równocześnie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę miesiąca czerwca, w dniu odpustu parafialnego.

6. Msze święte w ciągu tygodnia o 7 i 18
 
 
15 niedziela zwykła – 13 lipca

1.XXXIV Piesza Pielgrzymka Przemyska pojutrze o godzina 9.30 dotrze przed tron Jasnogórskiej Pani, a o 11 rozpocznie się msza święta przed Obrazem MB, transmitowana przez Radio Fara.

2. Wspólnota parafialna z Kąkolówki zaprasza na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa w środę o godzinie 10.30.

3. Zachęcamy do udziału w środowej mszy wieczornej, poprzedzonej adoracją eucharystyczną oraz nowenną do Miłosierdzia Bożego.

4. Wyjazd młodzieży do Kalwarii Pacławskiej na Franciszkańskie Spotkanie Młodych za tydzień 20 lipca z parkingu o godzinie 15.

5. Parafialny Inter-Klub zaprasza na bezpłatne szkolenia: „Obróbka zdjęć cyfrowych”, „Budowa i programowanie robotów”. Termin zajęć od 12 do 26 sierpnia. Szczegóły na plakatach w gablotce. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Projektu w Tyczynie, tel.17-230-55-77..

6. Dziękujemy mieszkańcom z Brzezówki za sprzątanie kościoła. O tę pomoc w sobotę prosimy: Szpala Jerzy, Jagodziński Tomasz, Sowa Tomasz, Jasiński Krzysztof, Szura Andrzej.

7. W ciągu tygodnia msze odprawiamy o godz. 7 i 18
 
 
 
14 Niedziela zwykła – 6 lipca

1. Wyrażamy wdzięczność osobom, które pełniąc różne funkcje podczas odpustu, oddały hołd Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Dziękujemy też mieszkańcom Brzezówki za wystrój kościoła. Niech nasi Patronowie wyjednają wszystkim Boże błogosławieństwo.
W tę sobotę o posprzątanie kościoła prosimy: Ossoliński Edward, Pomarański Antoni, Bialic Andrzej, Rabczak Anna, Oślizło Antoni.

2. Od piątku zmierza na Jasną Górę Pielgrzymka Przemyska. Można także wędrować duchowo wpisując się na stronie internetowej pielgrzymki
http://www.pielgrzymka.przemyska.pl/2014/

3. We wtorek za przyczyną świętego Jana z Dukli modlić się będziemy za naszą archidiecezję, a w piątek przez świętego Benedykta błagać Boga będziemy o nawrócenie narodów Europy.

4. W środę msza połączona będzie z adoracją eucharystyczną i nowenną do Miłosierdzia Bożego.

5. Młodzieżowe dni franciszkańskie w Kalwarii Pacławskiej odbędą się w dniach od 20 do 26 lipca. Chętnych do wyjazdu prosimy o zgłaszanie się do ks. Marka.

6. Parafialny Inter-Klub zaprasza na bezpłatne szkolenia: „Obróbka zdjęć cyfrowych”, „Budowa i programowanie robotów”. Termin zajęć od 12 do 26 sierpnia. Szczegóły na plakatach w gablotce. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Projektu w Tyczynie, tel.17-230-55-77.

7. Gmina Tyczyn informuje o nowych zasadach wywozu domowych odpadów. Szczegóły w gablotce parafialnej.

8. W ciągu tygodnia msze odprawiamy o godzinie 7 i 18, a za tydzień, wyjątkowo, msza na Woli o godzinie 7.
 
 
 

13 niedziela zwykła – 29 czerwca
 

 

1. Rodzicom i nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży dziękujemy za współpracę w roku szkolnym 2013/14. Życząc radosnego wypoczynku, przypominamy, że dla wierzących, nie ma dni wolnych od codziennej modlitwy, niedzielnej mszy świętej i Bożych przykazań. Radzimy aby wakacyjny wypoczynek rozpocząć od spowiedzi i Komunii świętej.

2. W tym tygodniu zapraszamy na następujące nabożeństwa:
- w środę mszę wieczorną poprzedzą adoracja eucharystyczna oraz nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nabożeństwach spotkanie Akcji Katolickiej,
- w czwartek przed mszą wieczorną koronka do Najświętszego Sakramentu,
- w pierwszy piątek spowiedź na Woli od godz. 9, w Borówkach od 16, w Borku Starym od 17.
- w sobotę msza wypominkowa z różańcem fatimskim oraz możliwość składki na Radio Maryja.
- za tydzień zmiana tajemnic różańcowych według ustalonego porządku.

3. W piątek wyrusza 34. Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasna Górę. W niedzielę pielgrzymi odpoczną przy kościele w Borku Starym o godzinie 7.30, a w klasztorze uczestniczyć będą we mszy o godzinie 9. Można też przez modlitwę, wędrować z pielgrzymami na Jasną Górę. Chętni do takiej modlitwy mogą się zapisać na stronie internetowej pielgrzymki.

4. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej zaprasza absolwentów gimnazjum do podjęcia nauki w liceum i w technikum. Informacje na plakacie i w gablotce parafialnej.

5. Dziękujemy mieszkańcom z Brzezówki za piękne przygotowanie świątyni na dzień odpustu. O sprzątanie kościoła w tę sobotę prosimy następujące osoby: Mazurek Adam i Halina, Ossolińska Emilia, Sowa Czesław i Danuta, Sowa Roman, Kisała Marian i Jolanta, Mijalna Justyna.
 
 
 

12 niedziela zwykła: – 22 czerwca
 
1. Dziękujemy dobremu Bogu za słoneczną pogodę oraz ludziom za życzliwość w przygotowaniu i w przebiegu uroczystości Bożego Ciała. Rodzinom i sąsiadom Franciszki Paluch, Jana Ziarko, Wojciecha Opioły i Jana Opioły wyrażamy wdzięczność za wystrój czterech ołtarzy, a rodzinie Piotra Starzec za podjęcie obiadem 8 kapłanów. Zachęcamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała w Borku Starym o godz. 18. Niech dzieci dzwonią i sypią kwiatki, a dorosłych prosimy o noszenie obrazów, figur i chorągwi. Zakończenie nabożeństw we czwartek z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków w Borku Starym o godzinie 18, w Borówkach i na Woli o 16.
 
2. We wtorek uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, a w środę wieczorna msza połączona będzie z nowenną i adoracją Najśw. Sakramentu. Następnie spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 
3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, dlatego można spożywać pokarmy mięsne. Suma odpustowa w Lecce o godzinie 10.30.
 
4. W sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce NMP. Na Woli msza odpustowa o godzinie 9, gdyż jest Ona Patronką tej kaplicy. Suma odpustowa w Dylągówce o 10.30.
 
5. Na zakończenie roku szkolnego okazja do spowiedzi przez cały tydzień podczas tak licznych nabożeństw.
Msza święta dla szkół ponadpodstawowych za tydzień o godzinie 11,
                                        dla Borku Starego i Brzezówki w piątek o godzinie 8,
                                        dla Nowego Borku w piątek w kaplicy także o 8.
 
6. Za tydzień uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszych Patronów. Porządek mszy niedzielny, tylko na Woli o 7 rano. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Jan Koc, proboszcz z Niechobrza. W dniu odpustu, który przypada w ostatnią niedzielę miesiąca, prosimy o składkę na cele parafialne. Zbiórka ministrantów przed odpustem w sobotę o godzinie 17.
 
7. Dziękujemy mieszkańcom z Brzezówki za posprzątanie kościoła. O przygotowanie na odpust naszej świątyni prosimy osoby: Kazimierz Korniak, Jacek Korniak, Antoni Bazan, Anna Kawalec oraz rodzinę Korytko.
 
8. W ciągu tygodnia, z wyjątkiem piątku rano, msze o 7 i 18 

 

 

 

 

Niedziela Trójcy Świętej – 15 czerwiec

1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy okres wielkanocnej Komunii Świętej. Błagajmy o Boże miłosierdzie dla tych, którzy zaniedbują ten podstawowy obowiązek każdego katolika.

2. Wieczorna msza w środę połączona będzie z adoracją i z nowenną.

3. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału we mszy o godzinie 9 w Borku Starym, którą ubogaci procesja około kilometra do 4 ołtarzy przy Starej Drodze. Wyznajmy publicznie miłość do Jezusa Eucharystycznego niosąc świece, chorągwie, a małe dzieci niech dzwonią i sypią kwiatki. Akcja Katolicka odnowiła i na nowo przyozdobiła kościelne figury i obrazy Zachęcamy, aby siostry różańcowe ze wszystkich wiosek czwórkami nosiły je nie tylko w Boże Ciało.

4. W Boże Ciało w Borku Starym msze będą też odprawione o godzinie 7 i 16, na Woli o 7, a w Borówkach tylko o 7.30. Nie ma mszy w Nowym Borku. Bierzmy udział w procesjach przez cały tydzień, czyli przez Oktawę Bożego Ciała.

5. Uroczysty hołd oddamy Chrystusowi w Eucharystii także w niedzielę 22 czerwca:
- w Borku Starym i na Woli msza z procesją o 11,
- w Borówkach pierwsza msza o 7, a druga z procesją wyjątkowo o 9.

6. W dniach od 4 do 15 lipca pielgrzymi z naszej archidiecezji wędrować będą na Jasną Górę do tronu Matki Bożej. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii lub u księdza proboszcza.

Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki- http://www.pielgrzymka.przemyska.pl

7. Bardzo serdecznie dziękujemy grupie mieszkańców z Brzezówki za wczorajsze posprzątanie kościoła.

Na tę sobotę zapraszamy do pracy:

Lubas Zbigniew nr domu 28,

Bajda Marian nr 33,

Bazan Justyna nr 45,

Korniak Krzysztof nr 44,

Zimirowicz Jan i Grzegorz nr 43.
 
 
 
 

Zesłanie Ducha Świętego – 8 czerwca

1. Zesłanie Ducha Świętego, zwane Zielonymi Świątkami, to dwudniowa uroczystość i odpust u MB Borkowskiej. Jutro o godzinie 10 z kościoła parafialnego idziemy z pielgrzymką do klasztoru na sumę odpustową. Dlatego msze święte jutro w Borku Starym o godzinie 7, 9 i 18, na Woli o 7, w Nowym Borku o 8 i Borówki o godzinie 16.

2. W tę wielką uroczystość Ducha Świętego z radością informujemy, że po 25 miesiącach została zakończona trudna i bardzo kosztowna inwestycja renowacji witraży w kościele w Borku Starym. Także w tym czasie dokonaliśmy generalnego remontu organów, domu katechetycznego w Borku Starym, a ostatnio został zagospodarowany teren wokół plebanii. To te największe inwestycje. Jako proboszcz, pragnę wyrazić wszystkim, którzy włączają się w prace parafialne wdzięczność i głęboki szacunek. Mamy w Bogu nadzieję, że zrealizujemy dalsze plany. A od dzisiaj w trosce o piękno świątyń, począwszy od wsi Brzezówka, podobnie jak w klasztorze i innych parafiach, będziemy imiennie zapraszać do sprzątania kościoła w Borku Starym. Dziękujemy pierwszej grupie z Brzezóki za wczorajsze prace.
Na najbliższą sobotę 14 czerwca o pomoc prosimy:

Bukała Barbara Brzezówka nr 7,

Ossolińska Teresa nr 12,

Gajewska Lucyna nr 20,

Opioła Małgorzata nr 25,

Sowa Małgorzata nr 23,

Słaby Irena nr 30.

Kolejne soboty są podane w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.

3. Przez czerwiec w Litanii do Serca Jezusowego polecamy trudne sprawy Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii. Niech ta modlitwa jednoczy nas przy ołtarzu w kościele i w domach. Ponadto na środę wieczorem zapraszamy na adoracje z nowenną, a we czwartek na święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.

4. Msza odpustowa w Hyżnem ku czci świętego Antoniego Padewskiego w piątek o godzinie 11.

5. Wyjazd ministrantów do Przemyśla w sobotę o 8 z parkingu przy kościele w Borku Starym.

6. Za tydzień w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres wielkanocnej spowiedzi. Błagajmy o miłosierdzie Boże dla zaniedbujących ten podstawowy chrześcijański obowiązek.

7. Urząd Miejski w Tyczynie informuje, że zużyty sprzęt elektroniczny będzie odbierany w Borku Starym w środę 11 czerwca.. Szczegóły podano na plakatach i w gablotce.

 

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 1 czerwca

(niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych)
1. Codziennie w czerwcu przez litanię do Serca Jezusowego polecać będziemy wszystkie sprawy Kościoła i naszej parafii. Niech ta modlitwa jednoczy nas w kościele lub w domach.

2. W środę adoracja, nowenna oraz spotkanie Akcji Katolickiej.

3. Okazja do spowiedzi w Borku Starym w piątek od godziny 17, a w Borówkach od 16, na Woli we czwartek od godziny 16.

4. W pierwszą sobotę wieczorem msza wypominkowa za zmarłych, nabożeństwo fatimskie oraz okazja do złożenia ofiary na Radio Maryja.

- Osoby zainteresowane zdjęciami z pielgrzymki do sanktuariów Dolnego Śląska zapraszamy na spotkanie po mszy św.

5. Obowiązkowa zbiórka ministrantów ze wszystkich kościołów, także seniorów, w sobotę o 17.

6. Przez cały tydzień modlitwą do Ducha Świętego przygotujemy się na niedzielną uroczystość Zielonych Świąt.

7. Za tydzień uczniów II klas gimnazjalnych zapraszamy na mszę o godzinie 9, a klas III na 11.
 
 
 
 

6 Niedziela Wielkanocna – 25 maja

1. Dzisiaj podczas sumy ksiądz Andrzej Zagórski, pochodzący z naszej parafii, będzie dziękował Bogu za dar kapłaństwa z okazji 25 rocznicy święceń. Księdza Jubilata i Zgromadzenie Księży Saletynów polecamy opiece Matki Bożej, rodzinie ks. Andrzeja składamy gratulacje, wszystkich, którzy dopomogli w przygotowaniach tej uroczystości i włączyli się do wspólnej modlitwy niech błogosławi Chrystus Pan Zbawiciel.

2. Od jutra do środy podczas Dni Krzyżowych będziemy się modlić nie tylko o błogosławieństwo Boże w pracy na roli, ale też o korzystne zmiany w sytuacji polskiego rolnictwa.

3. Nabożeństwa majowe w Borku Starym codziennie po mszy o 18, a dodatkowo
-w środę nowenna, adoracja i spotkanie Rodziny Radia Maryja,
-w czwartek w 22 rocznicę śmierci śp. ks. Michała Sternala modlitwy za zmarłych na cmentarzu,
-w sobotę na zakończenie „majówek” procesja z Najświętszym Sakramentem.
W Nowym Borku nabożeństwo o 18.30, ale nie ma mszy w czwartek i w sobotę.

4. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 17.

5. Za tydzień w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci klas III i ich rodziny zapraszamy do klasztoru MB Borkowskiej na mszę świętą o godz. 15 z okazji Rocznicy I Komunii Świętej.
Próba przed uroczystością w klasztorze w środę o 16.30, okazja do spowiedzi w piątek od 17.30.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z młodzieżą szkół ponad gimnazjalnych według ustalonego zwyczaju.

7. Urząd Miejski w Tyczynie informuje, że wielkogabarytowe odpady będą odbierane w Borku Starym we wtorek 27 maja. Szczegóły podano na plakatach i w gablotce.
 
 
 
5 Niedziela Wielkanocna – 18 maja
 
1. 1. Pod przewodnictwem Nuncjusza Papieskiego w Polsce, przy udziale 42 biskupów i bardzo licznego grona kapłanów wczoraj w katedrze przemyskiej dziękowaliśmy Bogu za 50-lecie kapłaństwa Ks. Abpa Józefa Michalika, którego polecamy modlitwom wiernych. Łącząc się duchowo z tą uroczystością przeżywamy dziś święto ministrantów i ich rodzin. 
 
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiane jest codziennie w Borku
Starym i w Borówkach o godzinie 18, w Nowym Borku o 18.30, a na Woli o 17.30. W środę nabożeństwo ubogacą adoracja i nowenna.
 
3. Na Wieczór Jana Pawła II pt „On sam był cudem” zapraszamy do Domu Ludowego w Borku Starym we wtorek o godzinie 19.
 
4. Spotkanie przygotowujące Rocznicę I Komunii odbędzie się w czwartek na mszy o godz. 18.
 
5. Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej ogłasza nabór na różne instrumenty muzyczne. Termin składania podań do 19.05.2014 r. w sekretariacie szkoły. Szczegóły na stronie internetowej szkoły (szkolamuzyczna.blazowa.net).
 
6. Z radością informujemy, że za tydzień, 25 maja, Ksiądz Andrzej Zagórski, nasz parafianin, z przyjaciółmi ze Zgromadzenia Księży Saletynów, podczas mszy o godz. 11 podziękuje Bogu za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy na tę uroczystość w imieniu Księdza Jubilata i jego rodziny.
Dlatego msza święta na Woli za tydzień wyjątkowo o godzinie 7, a składka niedzielna, jak co miesiąc, na parafialne inwestycje.
 
 
 

4 Niedziela Wielkanocna – 11 maja

1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy, otwiera tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Prośmy o dar nowych powołań, także z naszej parafii.

2. Wtorkowe święto MB Fatimskiej zachęca nas, abyśmy przez pokutę i modlitwę wypraszali miłosierdzie Boże i ratunek dla świata. Zapraszamy więc do udziału w nabożeństwach majowych według następującego porządku:
- niedziela: Borek Stary razem ze mszą o godzinie 16, a na dojazdach przed mszą,
- zwykłe dni: Borek Stary i Borówki o godzinie 18, Nowy Borek o 18.30, Wola o 17.30.

3. W środę nabożeństwo ubogacą adoracja i nowenna, a na piątek zapraszamy Akcję Katolicką, gdyż ten dzień jest poświęcony świętemu Andrzejowi Boboli.

4. Sołtysi naszych wsi informują, że podatek rolny można zapłacić w następujących terminach:
- Borek Stary w poniedziałek i wtorek w Domu Ludowym w godzinach od 9 do 16,
- Brzezówka w czwartek i piątek w godzinach od 12 do 17 w Domu Ludowym,
- Nowy Borek: Dziś zebranie wiejskie o14 w szkole podstawowej, a podatek: klub w czwartek od 9 do 10, remiza-Poręby w piątek 8.30 do 9, sklep p. Bober w piątek od 14 do 15, Przylasek w sobotę od 9 do 10, sklep p. Trzyny w sobotę od 10.30 do 11.

5. Za tydzień w kolejną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz z okazji „Złotego Jubileuszu” kapłaństwa księdza arcybiskupa Józefa Michalika tę niedzielę uczynimy świętem ministrantów i ich rodzin. Prosimy o przybycie na msze święte w godzinach podanych na zaproszeniach. Zbiórka ministrantów w szkole w Borku Starym w sobotę o godzinie 9.

 

Parafia w Borku Starym pw. św. Piotra i Pawła